• تماس در ساعات غیر کاری: ۰۹۲۰۲۰۷۲۱۰۳
  • 72103
  • ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز
  • تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک 33، واحد 202

آیا از تاثیر ذهن آگاهی بر روان افراد آگاهی دارید؟

آیا از تاثیر ذهن آگاهی بر روان افراد آگاهی دارید؟

« پس از خواندن مطلبی متوجه می شوم چیزی از آن در ذهنم نمانده و باید دوباره آن را بخوانم»، «گاهی پیش می آید قرار ملاقات  هایم  را  فراموش  میکنم».«فراموش  میکنم  وسیله هایم  را کجا گذاشته ام»، « نام  افراد را فراموش میکنم»، «گاهی با اینکه برخی کلمات نوک زبانم هستند اما نمی توانم آنها را به یاد آورم»، تا به حال چندین بار چنین تجربه هایی را داشته اید؟ آیا برایتان پیش آمده که فراموش کنید علت رفتن تان از یک قسمت خانه به قسمت دیگر چه بوده است؟ آیا متوجه شده اید زمانی که آدرس می دهید جهت راست و چپ را قاطی کنید؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است زمانی که مشغول انجام کاری هستید در گوش دادن به صحبت های افرادی که با شما صحبت می کنند دچار اشکال شوید؟

این خطاها به علت مشکل در کارکرد روانشناختی است.

ذهن آگاهی، یکی از عواملی است که بر این مشکلات تاثیر دارد.

ذهن آگاهی توانایی برقراری ارتباط لحظه به لحظه به هر آنچه در لحظه ی حال در حال رخ دادن است می باشد، افرادی که توانایی ذهن آگاهی بالایی دارند در موقعیت های  پرفشار به احتمال  کمتری به صورت واکنشی عکس العمل نشان می دهند و توانایی بیشتری برای تنظیم هیجانات و رفتار خود خواهند داشت و نیز از شادی و نشاط بیشتری در زندگی  برخوردار خواهند  بود و علائم  و نشانه های  مشکلات روانشناختی کمتری را گزارش  خواهند کرد.

افراد ذهن آگاه افکار و احساسات خود را بدون قضاوت کردن درباره ی آن ها مشاهده می کنند و به صورت مسئولانه اقدام لازم را انجام می دهند.

فقدان ذهن آگاهی با تجربه مختصر زوال توجه و خطاهای حافظه ای  مرتبط با آن همراه است و در دراز مدت پیامدهای مهمی را در ارتباط با بهزیستی عاطفی به دنبال خواهد داشت.

تهیه و تنظیم:معصومه ترکاشوند


??72103
کلیه خدمات درمانی و پرستاری در منزل با یک تماس ، شبانه روزی
مرکز درمان در منزل سالمندی امداد


72103خطامدادسالمندی #72103 #دکترمحمدبداغآبادی #طب_سالمندان #درمان_در_منزل_امداد #درمان_در_منزل_سالمندی_امداد #پرستاری_در_منزل #درمان_در_منزل #مرکز_درمان_در_منزل_امداد #سالمندان #سلامتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button