• تماس در ساعات غیر کاری: ۰۹۲۰۲۰۷۲۱۰۳
  • 72103
  • ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز
  • تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک 33، واحد 202

بیماری آرتروز یا استئوآرتریت درسالمندان و علائم آن

بیماری آرتروز یا استئوآرتریت درسالمندان و علائم آن

آرتروز (به فرانسوی: Arthrose) یا اُستئوآرتریت (به انگلیسی: Osteoarthritis) بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. به این بیماری، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی‌استخوانی هم گفته می‌شود.

در آرتروز تحلیل غضروف مفصلی و درگیری استخوان زیر غضروفی داریم که باعث التهاب بافت‌های اطراف می‌گردد. این عارضه ممکن است هر یک از مفاصل را درگیر سازد ولی شایع‌ترین مفاصل درگیر عبارتند از مفاصل دست ،پا، زانو، ران و ستون فقرات .

.آرتروز درتمام سنین ممکن است بروز کند، اما میزان شیوع آن درمیان افراد بالای ۶۵ سال بیشتراست. عوامل خطرساز(Risk factor) رایج دراین زمینه، عبارت از: افزایش سن، چاقی، داشتن سابقه ی آسیب مفصلی، استفاده ی بیش از حد از مفاصل، ضعف عضلات ران و استعداد ژنتیکی. علائم شایع این بیماری عبارت از: احساس درد و خشکی درمحل مفصل بعد از فعالیت یااستفاده ی بیش از حد از مفاصل، به ویژه در ران ها و زانوها و پایین کمر، ایجاد صدا در هنگام خم کردن مفاصل، تورم خفیف در اطراف مفصل.‌‌.. درمان آرتروز: آرتروز بیماری مزمنی است و درمانی برایش وجود ندارد، اما روش هایی برای مدیریت علائم آن ارائه شده است،۱. انجام فعالیت های جسمانی، ۲.حفظ وزن سالم، ۳.تمرین های کششی،۴. داروهای آرتروز، ۵.کاردرمانی و فیزیوتراپی .

برای درمان وکاهش درد آرتروز و سایر خدمات تخصصی پزشکی و پرستاری،می توانید از افراد متخصص در زمینه سالمندان بهره مند شوید. (مرکز درمان در منزل سالمندی امداد _ (به صورت شبانه روزی پاسخگو می باشد) شماره تماس”72103″)


??72103
کلیه خدمات درمانی و پرستاری در منزل با یک تماس ، شبانه روزی
مرکز درمان در منزل سالمندی امداد


72103خط امدادسالمندی #72103 #دکترمحمدبداغآبادی #طب_سالمندان #درمان_در_منزل_امداد #درمان_در_منزل_سالمندی_امداد #پرستاری_در_منزل #درمان_در_منزل #مرکز_درمان_در_منزل_امداد #سالمندان #سلامتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button