• تماس در ساعات غیر کاری: ۰۹۲۰۲۰۷۲۱۰۳
  • 72103
  • ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز
  • تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک 33، واحد 202

تاثیر معنویت بر حال خوب سالمندان

تاثیر معنویت بر حال خوب سالمندان

معنویت یکی از ابعاد وجودی انسان است که در هنگام بروز بحران و استرس به شکل آشکار بروز پیداکرده و سبب ایجـاد معنا در  زندگـی می گردد و قدرت فـرد در رویارویی با مشکلات را افزایش  می دهد.

درسالمندان  نیازهای معنوی به طور چشمگیری افزایش می یابد. در پژوهش های اخیر  نشان داده شده است که نیازهای معنوی بشر در برابر خواسته ها و نیازهای مادی قدعلم کرده و اهمیت بیشتری پیدا کرده است و  چنین به نظر می رسد که مردم جهان، امروزه بیشتر از پیش به معنویت و مسائل معنوی گرایش دارند.

سلامت معنوی، یکی  از  ابعاد  مهم  سلامتی  در  انسان  است  که  موجب  ارتباط  هماهنگ  در  بین  نیروهای  درونی می­شود.  سلامت  معنوی،  حاصل  تجربه  معنوی  انسان  در  دو  چشم  انداز  مختلف  است؛  یکی  چشم  انداز  سلامت مذهبی  است  که  بر  چگونگی  درک  افراد  از  سلامتی  در  زندگی  معنویشان  هنگامی  که  با  قدرتی  بالاتر  ارتباط دارند، متمرکز بوده و دیگری چشم انداز سلامت وجودی است که بر نگرانی های اجتماعی و روانی افـراد متمرکز می باشد و در مـورد اینکه افراد چـگونه با خـود، جامعـه یا محیط شان سازگـار می شوند، بحث می نماید. سلامت معنوی باعث ارتباط هماهنگ بین نیروهای داخلی شده و با ویژگی­هایی مثل ثبات در زندگی، آرامش، تعادل، احساس ارتباط مطلوب و نزدیک با خود، خدا و محیط مشخص می گردد. مطالعات نشان می دهد افرادی که از سلامت معنوی برخوردار هستند، افرادی توانمند، قوی، دارای قدرت خود کنترلی و حمایت اجتماعی بیشتر می باشند. منابع موجود در حوزه سلامت، به طور فرآیندهای درحال برجسته کردن معنویت و مراقبت معنوی و اهمیت آن در بیماری انسان ها می باشند.

سلامت معنوی در سالمندان  باعث یکپارچگی وتمامیت فرد شده و سبب می شود تا زندگی هدفدار  معنادارشود. افرادی که سلامت معنوی آنها تقویت می­ شود به طور مؤثرتری می توانند با  بیماری و  شرایط  جدید  زندگی خود سازگار شده وحتی مراحل آخر بیماری و زندگی خود را به خوبی بگذرانند.

تهیه وتنظیم: معصومه ترکاشوند

__________________________

??72103

کلیه خدمات درمانی و پرستاری در منزل با یک تماس ، شبانه روزی

مرکز درمان در منزل سالمندی امداد 

___________________________

#72103خط_امداد_سالمندی #72103 #دکترمحمدبداغآبادی #طب_سالمندان #درمان_درمنزل_امداد #درمان_درمنزل_سالمندی_امداد #پرستاری_در_منزل #درمان_در_منزل #مرکز_درمان_در_منزل_امداد #سالمندان #سلامتی #خدمات_پزشکی_در_منزل 
#خدمات_پرستاری_در_منزل#خدمات_پزشکی#خدمات_پرستاری#مراقبت_در_منزل# #نگهداری_در_منزل#نگهداری_سالمند#نگهداری_کودک#پرستار_کودک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button