• تماس در ساعات غیر کاری: ۰۹۲۰۲۰۷۲۱۰۳
  • 72103
  • ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز
  • تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک 33، واحد 202

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از غربالگری

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از غربالگری

**سرطان سینه:

-معاینه سینه ها توسط پزشک یا ماما باید به عنوان بخشی از معاینه منظم زنان قرار گیرد؛از بیست سالگی تا چهل سالگی،هرسه سال یک بار و از چهل سالگی به بعد،سالی یک بار.

-زنان باید وضعیت طبیعی سینه های های خود را بشناسند تا بتوانند هر تغییری را در مراحل اولیه شناسایی وفورا به پزشک مراجعه کنند.به این منظور معاینه ماهانه پستان توسط  خود شخص توصیه می شود.

-ماموگرافی منظم بصورت روتین پس از چهل سالگی توصیه می شود،در زنانیکه دارای سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان پستان می باشند،غربالگری به وسیله ماموگرافی در سنین پایین تر ومنوط به نظر پزشک شروع می گردد.

-زنانیکه بیشتر در معرض خطر می باشند (مثلا سابقه خانوادگی شان مثبت است) باید با پزشک درباره مزایاومعایب زودهنگام غربالگری (ماموگرافی)یا انجام تست های اضافی مانند سونوگرافی یا ام آر آی پستان مشورت کنند.

**سرطان روده بزگ ومقعد:

در افرادی که سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ دارند،پیشنهاد می شودکه مردان وزنان غربالگری را طبق یکی از آزمایش های زیر انجام دهند:

1.آزمایش ایمونوشیمی مدفوع

2.کولونوسکوپی

 (سن شروع وتوالی غربالگری به سن فرد مبتلا در خانواده بستگی داردوتوسط پزشک تعیین می گردد.)

**سرطان پروستات:

پیشنهاد می شود با شروع 50 سالگی،تمام مردانی که حداقل 10 سال دیگر امید به زندگی دارند،آزمایش پی اس آ و معاینه انگشتی مقعد را انجام دهند.مردانی که بیشتر در معرض خطرند(سابقه خانوادگی مثبت)باید این غربالگری را از45 سالگی شروع کنند.به تمام مردان باید اطلاعات کاملی درباره مزایای تشخیص و درمان زودهنگام این سرطان ارائه شود تا بتوانند آگاهانه تر تصمیم بگیرند.

**سرطان دهانه رحم:

پیشنهاد می شود غربالگری حدود سه سال پس از اولین رابطه جنسی زن آغاز شود اما نباید غربالگری را تا21 سالگی به تعویق انداخت.

غربالگری با استفاده از تست پاپ اسمیر انجام می گردد،این غربالگری باید بصورت سالانه انجام گردد،اما از سی سالگی به بعد زنانیکه 3تست متوالی منفی داشته باشند می توانند غربالگری را در فواصل طولانی تری انجام دهند.زنان 70 سال به بالایی که سه تست متوالی طبیعی داشته باشند می توانند غربالگری سرطان دهانه رحم را متوقف کنند.

**سرطان رحم:

پیشنهاد می شود زنان در دوره یائسگی از خطرها ونشانه های سرطان رحم مطلع شوند و هر خونریزی یا لکه بینی غیر منتظره را به پزشک اطلاع دهند.غربالگری سالانه با استفاده از بیوپسی آندومتر به زنانیکه در معرض خطر سرطان روده بزرگ غیر پولیپی ارثی هستند،با شروع35 سالگی توصیه می شود.

___________________________

??72103

کلیه خدمات درمانی و پرستاری در منزل با یک تماس ، شبانه روزی

مرکز درمان در منزل سالمندی امداد 

____________________________

#72103خط_امداد_سالمندی #72103 #دکترمحمدبداغآبادی #طب_سالمندان #درمان_درمنزل_امداد #درمان_درمنزل_سالمندی_امداد #پرستاری_در_منزل #درمان_در_منزل #مرکزدرمان درمنزل امداد #سالمندان #سلامتی


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button