• تماس در ساعات غیر کاری: ۰۹۲۰۲۰۷۲۱۰۳
  • 72103
  • ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز
  • تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک 33، واحد 202

دستور غذایی عمومی در ماه رمضان

دستور غذایی عمومی در ماه رمضان


افطار:

ابتدا با چای کمرنگ، آب جوشیده یا شیر گرم با خرما، عسل یا کشمش روزه خود را باز کنید و سپس یکی از غذاهای زیر پیشنهاد می شود:

انواع نان سبوسدار و پنیر همراه سبزی خوردن، گوجه فرنگی یا گردو، فرنی یا شیربرنج،انواع کوکو، شامی، شل زرد.

شام:

-با فاصله مناسبی بعد از افطار یکی از غذاهای زیر را انتخاب کنید:

سوپ ساده و کم چرب، آش با حبوبات کم، حلیم بدون روغن، عدسی، خوراک سبزیجات با کمی نان سبوسدار وتیره به همراه ماست وخیار و سبزی خوردن یا سالاد، کاهو و دوغ کم نمک.

-بلافاصله پس از شام از مصرف چای خودداری کنید، چون می تواند جذب آهن را کاهش دهد و بهتر است به عنوان دسر بعد از شام از میوه ها مخصوصا مرکبات که حاوی مقادیر بالایی ویتامین c هستند استفاده کنید،زیرا جذب آهن در بدن را افزایش می دهد و در متابولیسم طبیعی بدن و تولید برخی از هورمون ها نقش ویژه ای دارد.

-تا پایان شب و هنگام خواب از میوه و سبزی و نوشیدنی ها مخصوصا آب استفاده کنید.

سحری:

-وعده سحری بهتر است مانند وعده ناهار باشد وغذای اصلی در این وعده مصرف گردد.

-انواع چلوخورشت ها وپلوهای مخلوط با حبوبات وسبزیجات(عدس پلو،لوبیاپلووسبزی پلو) به همراه مرغ، ماهی یا گوشت و سبزی های تازه مثل سبزی خوردن یا سالاد کاهو وماست برای این وعده مناسب است،لازم به ذکر است که از مصرف بیش از حد سالاد خودداری شود.

-بلافاصله پس از اتمام سحری از نوشیدن چای پررنگ اجتناب کنید زیرا جذب آهن را کاهش می دهد و مصرف زیاد چای در سحر باعث افزایش ادرار و دفع مواد معدنی موردنیاز بدن و بروز تشنگی در طول روز می شود.

-توصیه می شود که در وعده های سحری و افطار از پرخوری، مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی وغذاهای حاوی مقادیر زیاد قند های ساده مثل قند وشکر، زولبیا و بامیه و انواع شیرینی ها پرهیز کرد.

تهیه و تنظیم: نیلوفر امراللهی

___________________________

??72103

کلیه خدمات درمانی و پرستاری در منزل با یک تماس ، شبانه روزی

مرکز درمان در منزل سالمندی امداد 

___________________________

#72103خط_امداد_سالمندی #72103 #دکترمحمدبداغآبادی #طب_سالمندان #درمان_درمنزل_امداد #درمان_درمنزل_سالمندی_امداد #پرستاری_در_منزل #درمان_در_منزل #مرکز_درمان_در_منزل_امداد #سالمندان #سلامتی #خدمات_پزشکی_در_منزل
#خدمات_پرستاری_در_منزل#خدمات_پزشکی#خدمات_پرستاری#مراقبت_در_منزل# #نگهداری_در_منزل#نگهداری_سالمند#نگهداری_کودک#پرستار_کودک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button