• تماس در ساعات غیر کاری: ۰۹۲۰۲۰۷۲۱۰۳
  • 72103
  • ۷ روز هفته ۲۴ ساعت شبانه روز
  • تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک 33، واحد 202

مراقبت تسکینی بیمار در منزل

مراقبت تسکینی بیمار در منزل

سازمان جهانی بهداشت، مراقبت تسکینی از بیمار را به عنوان یک راهکار برای ارتقای کیفیت زندگی بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج و خانواده های آنان توصیف کرده است.این مراقبت با تشخیص بیماری آغاز می شود و در طول بیماری ادامه می یابد. مراقبت تسکینی کیفیت زندگی بیماران مبتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی و خانواده آن ها را ارتقا می بخشد و هدف آن تسکین رنج از طریق تعیین، ارزیابی و تسکین درد و سایر مشکلات جسمی، روانی-اجتماعی ومعنوی است.

بسیاری از بیماری ها در فرایند مراقبتی خود نیازمند استفاده از مراقبت طب تسکینی هستند. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیماران نیازمند استفاده از مراقبت های تسکینی شامل بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری مزمن ریوی، ام اس، پارکینسون، آرتریت روماتوئید، بیماری نورولوژیک، ناهنجاری مادرزادی و سل مقاوم به درمان ممکن است نیازمند به استفاده از مراقبت تسکینی باشند.

مراقبت تسکینی می تواند از طریق الگوهای مختلفی به بیمار ارائه شود از جمله: مراقبت تسکینی مبتنی بر بیمارستان، مراقبت تسکینی مبتنی بر مراکز هاسپیس و مراقبت تسکینی مبتنی بر منزل.

مراقبت تسکینی در منزل:

مطالعات نشان داده طب تسکینی در منزل تاثیرات بسیار مفیدی در ابعاد جسمی، روحی و روانی، اجتماعی و اقتصادی بیماران دارد و باعث کاهش هزینه های نظام سلامت، کوتاه شدن مدت بستری، کاهش عوارض بستری و پیشگیری از بستری مجدد بیماران می شود.از طرف دیگر اکثر مردم ترجیح می دهند خدمات مراقبتی را در منزلشان و در کنار خانواده خود دریافت کنند.سازمان جهانی بهداشت، مراقبت تسکینی را به عنوان یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده نظام سلامت در دنیا معرفی کرده است.

نظام سلامت ایران با آمار فزاینده بیماران مزمن،کمبود نیروی انسانی و تخـت هـای مراقبـت ویژه در مراکز سلامت خود مواجه است. اکثر افراد مبتلا به بیماری های صعب العلاج در کشور ایران، در روزهای آخر عمر مکررا بستری می شوند و با وجود کمبود تخت های بیمارستانی باعث اشغال تخت ها می شوند و در نهایت بسیاری از این بیماران روی تخت های بیمارستان و در بخش های ویژه فوت می کنند،در حـالی که در بسیاری از موارد، بستری بیماران صعب العلاج در بخشهای ویژه تأثیری در بهبود بیمار نـدارد و بـه عنوان یک مراقبت بیهوده در نظر گرفته میشود؛از طرفـی، بسـیاری از این بیماران ترجیح میدهند که روزهای آخر عمر را در میان خانواده و در تمـاس نزدیـک بـا بسـتگان خـود سپری کنند. لذا با توجه به شیوع زیاد بیماریهـای مـزمن و صـعب العـلاج، رشـد فزاینـده پدیـده سالمندی، محدودیت تخت های ویژه، منابع انسانی، مالی و تجهیزاتی در مراکز درمانی و بـا عنایـت بـه فوایـد بیشمار استفاده از مراقبت تسکینی مبتنی بر منزل، مسؤولان نظام سلامت میبایست این شیوه مراقبتی را به عنوان یکی از اولویت های مهم نظام سلامت در نظر بگیرند تا بیماران بتوانند در طی فرایند بیماری و همچنین روزهای آخر عمر، در کنار خانواده زندگی با کیفیت و مرگی آرام را تجربه کنند.

طب تسکینی در حقیقت درمان های اختصاصی برای درمان افرادی می باشد که قابل درمان نبوده و با بیماری های صعب العلاج درگیر هستند. هدف اولیه این درمان در حقیقت فراهم آوردن کیفیت زندگی مناسب برای افراد می باشد، بنابر این باید شرایطی فراهم کرد که بیمار قادر باشد تا حد امکان در خانه خود وشرایطی که خود می پسندد، باقیمانده عمرش را بگذراند، درحالیکه تمام اقدامات درمانی، پرستاری، روانی و روحی برای بهبود شرایط خود را دریافت کرده است.

تهیه و تنظیم: نیلوفر امراللهی

__________________________

??72103

کلیه خدمات درمانی و پرستاری در منزل با یک تماس ، شبانه روزی

مرکز درمان در منزل سالمندی امداد 

___________________________

#72103خط_امداد_سالمندی #72103 #دکترمحمدبداغآبادی #طب_سالمندان #درمان_درمنزل_امداد #درمان_درمنزل_سالمندی_امداد #پرستاری_در_منزل #درمان_در_منزل #مرکز_درمان_در_منزل_امداد #سالمندان #سلامتی #خدمات_پزشکی_در_منزل 
#خدمات_پرستاری_در_منزل#خدمات_پزشکی#خدمات_پرستاری#مراقبت_در_منزل# #نگهداری_در_منزل#نگهداری_سالمند#نگهداری_کودک#پرستار_کودک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button